COLD BREWİN FAYDALARI NELERDİR?

Asidik içeriği düşüktür: Cold brew, normal kahveyle karşılaştırıldığında ısıl işlem uygulanmadığı için asiditesi çok daha düşüktür. Bu da mide ekşimesi, reflü ve benzeri mide sorunlarına yakalanma riskinizin çok daha düşük olması anlamına geliyor.

Hastalıklara karşı antioksidan içerir: Cold brew, yine yukarıdakiyle aynı sebeple ısıl işlem uygulanmadığı için çeşitli antioksidanlar içerir. Bu da bağışıklık sisteminizin güçlenmesine ve hastalıklara karşı korunmanıza yardımcı olur. Özellikle havaların ısındığı ve cold brewin meşrubat tercihlerimizde zirveye yükseldiği bahar aylarında herkesin mevsimsel olarak çeşitli hastalıklara yakalandığını düşünürsek, cold brewin bu özelliği kendisini daha da değerli kılıyor.

Sağlıksız eklemeler yapmanıza gerek kalmaz: Cold brewin asiditesi daha düşük olduğu için standart filtre kahveye nazaran çok daha tatlı aromalar ortaya çıkar. Normalde kahveyi acı bulup şeker, krema gibi eklemeler yapıyorsanız, cold brewin bu özelliği sayesinde sade tüketerek çok daha sağlıklı bir kahve keyfi yaşayabilirsiniz.

Yağ yakım hızını artırır: Yağ yakımına yardımcı olması, bütün kahve çeşitlerinin ortak özelliğidir fakat normal kahveler 4-5 dk. demlenirken cold brewin saatlerce demlenmesi, kahve çekirdeklerinin içeriğini suya daha fazla vermesini sağlıyor. Bu da kahvenin sihirli etkilerinden daha çok faydalanmamıza yardımcı oluyor.